Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o Nas - absolwentach szkoły oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Naszym celem jest stworzenie organizacji, w której każdy odnajdzie coś dla siebie - oferujemy nie tylko spotkania i zjazdy absolwentów, ale możliwości spotkania wielu interesujących ludzi i tworzenia historii naszej "samochodówki".

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat. Ten czas, to wspólne działanie wszystkich, którym samochodówka jest bliska.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. Wypełnienie deklaracji, wpłata składki członkowskiej oraz zadeklarowanie chęci działania.

W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły.

ZAPRASZAMY

Wycieczka klasy IbLO do Porzecza


Pierwszy Dzień (1.10.2012).
Nasza przygoda zaczęła się rajdem pieszym o długości 7 km. Dzięki uprzejmości rodziców zostaliśmy odciążeni z plecaków i toreb, dzięki temu pokonaliśmy ten dystans w około 45 minut. Opiekunowie powitali nas w progu Schroniska Leśnego w Porzeczu. Dano nam 15 min na rozlokowanie bagaży i przygotowanie do pierwszych zajęć. Od razu wiedzieliśmy, że dyscyplina w Porzeczu to największa cnota.
Pierwsze zajęcia polegały na integracji grupy. Przygotowano dla nas wiele gier i zabaw, które niejednokrotnie rozbawiły nas do łez. Po południu walczyliśmy w lesie o zdobycie flag. Z wielkim poświęceniem odegraliśmy role partyzantów. Wieczorem spędziliśmy czas przy ognisku śpiewając i tańcząc. Na koniec piekliśmy kiełbaski i rozmawialiśmy o naszych przeżyciach.

Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza

Drugi Dzień (2.10.2012.
Obolali ale szczęśliwi powitaliśmy kolejny słoneczny i ciepły dzień. Na zajęciach porannych strzelaliśmy z łuku i wspinaliśmy się na 10 metrową ściankę spinaczkową, która była niewątpliwie największą atrakcją wyjazdu. Po obiedzie zorganizowano dla nas rajd na orientację. Punkty kontrolne wiązały się z poznaniem okolicznych pomników przyrody, odkrywaniem pięknych krajobrazów lub pokonywaniem swoich słabości (punkt na najwyższym szczycie w okolicy). Po kolacji odbyły się podchody, które przysporzyły nam dużo adrenaliny. Tego dnia zasnęliśmy bardzo szybko.

Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza

Trzeci Dzień.(3.10.2012.
Ostatniego dnia organizatorzy w nagrodę za nasze zaangażowanie przygotowali dla nas niespodziankę. Dzień blisko zwierząt. Rano każdy z nas miał w końcu okazję by pogłaskać psy Właściciela. Dwanaście psów rasy Husky tuliło się do nas i zaczepiało, żeby je pogłaskać. Kolejną atrakcją była jazda konna. Grupa damska wycieczki, była bardziej zadowolona, tym bardziej, że niektóre damy nigdy wcześniej nie miały takiej okazji. Na finał maszerowaliśmy 7 km znaną trasą mini rajdu. Nie pobiliśmy rekordu z pierwszego dnia. eska

Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza Wycieczka do Porzecza

Pobyt w Leśnym Schronisku w Porzeczu był wspaniałą przygodą dla naszej klasy. Nauczyliśmy się jak pracować w grupie. Najciekawsze były dla nas zajęcia w terenie. Staliśmy się dzięki temu bardziej zgrani i zbliżyliśmy się do siebie. Wielu z nas udało się pokonać ściankę wspinaczkową, i było to największe przeżycie. W Schronisku panował porządek i dyscyplina. Wspaniała obsługa i sympatyczni ludzie. Wszyscy oni umilali nam czas. Mamy nadzieję, że kiedyś tam wrócimy.
Klasa 1b LO

Wycieczka do Porzecza
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.