Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o Nas - absolwentach szkoły oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Naszym celem jest stworzenie organizacji, w której każdy odnajdzie coś dla siebie - oferujemy nie tylko spotkania i zjazdy absolwentów, ale możliwości spotkania wielu interesujących ludzi i tworzenia historii naszej "samochodówki".

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat. Ten czas, to wspólne działanie wszystkich, którym samochodówka jest bliska.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. Wypełnienie deklaracji, wpłata składki członkowskiej oraz zadeklarowanie chęci działania.

W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły.

ZAPRASZAMY
Budowa hali warsztatowej             Drukuj artykuł

Nauczycielski Turniej Unihokeja

Już po raz kolejny odbył się Nauczycielski Turniej Unihokeja. W imprezie wzięło udział siedem szkół powiatu wejherowskiego, które utworzyły sześć drużyn. Nauczyciele sympatyzujący w grze w unihokeja spotkali się tradycyjnie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie.
Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju i losowaniu trafiliśmy do grupy A, gdzie pierwszy mecz przyszło nam rozegrać z gospodarzami. Mecz z „Elektrykiem” zakończył się remisem 2:2. W przerwie między rozgrywkami kibicowaliśmy polskiej reprezentacji mężczyzn w piłce ręcznej. Wyciągnęliśmy wnioski z obu spotkań i kolejne nasze zmagania zakończyły się wygranymi. W ten sposób trafiliśmy do finału.
Wyrównany mecz o trzecie miejsce „Elektryka” z „8” zakończył się strzałami karnymi. Rozstrzygająca bramka należała do absolwentki naszej „Samochodówki” Pauliny Wawer z Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie.
Finał okazał się bardzo ciężki, szczególnie kondycyjnie. W pierwszej połowie straciliśmy trzy bramki, które za wszelką cenę chcieliśmy odrobić po zmianie stron. Druga połowa była przez to dosyć nerwowa, trzy słupki, piłka w bocznej siatce i tuż nad poprzeczką szczęście nam dalej nie sprzyjało. Dopiero na dwie minuty przed końcem honorową bramkę strzelił p. Maciej Syska zamykając licznik na 1:3.
I tak nauczyciele ZSPg nr 4 w Wejherowie w składzie: Cezary Lewandowski, Maria Maj-Roksz, Ewa Selke, Maciej Skok, Maciej Syska i Sławomir Szmuda powtórzyli rezultat z zeszłego roku, zdobywając drugie miejsce.

1:2 0:20 X III

Półfinały: Gimnazjum nr 1/LO – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Wejherowo - 2:1
                 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 Wejherowo – Zespół; Szkół nr 3 Wejherowo - 2:0
Mecz o I miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 Wejherowo – Gimnazjum nr 1/LO - 1:3
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl