Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

We wtorek odbyło się w naszej szkole spotkanie z młodzieżą w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Uczestniczył w nim prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i skarbnik miasta Arkadiusz Kraszkiewicz, których w progach naszej szkoły przywitała pani dyrektor Anna Wilk. Przypomnijmy, że wejherowianie po raz drugi mogą bezpośrednio zadecydować o wydatkowaniu miejskich pieniędzy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wartość pojedynczego zgłoszonego projektu inwestycyjnego nie może przekroczyć kwoty 200 tys. zł. W tym roku każdy głosujący będzie mógł oddać dwa głosy – osobno jeden na projekt inwestycyjny i jeden na projekt nieinwestycyjny. Termin składania projektów mija 18 lutego. Każda osoba, która ukończyła 16 lat i jest mieszkańcem Wejherowa może złożyć taki projekt.
- Jest to niepowtarzalna okazja do skorzystania z pieniędzy miejskich i wykonania własnych pomysłów – mówił Krzysztof Hildebrandt. – Oczywiście każdy wnioskodawca musi jeszcze przekonać do swojego pomysłu innych mieszkańców, gdyż tylko wtedy zagwarantuje sukces swojemu projektowi. .
- Bez względu na to czy w głowach naszych uczniów powstaną jakieś projekty, bardzo istotne jest to, aby mieli świadomość, że mogą przyczynić się do tego, jak wygląda ich życie i najbliższe otoczenie, i że od nich samych też wiele zależy, choćby nawet przez aktywny udział w głosowaniu – powiedziała dyrektor Anna Wilk .
Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała informacji o ubiegłorocznych inwestycjach oraz zasadach pisania wniosków. Hasłem filmowym tegorocznego "Budżetu Obywatelskiego"", którym postanowiono zachęcić młodzież do składania wniosków jest (jakże teraz na czasie): Lord Vader złożył swój już projekt do budżetu obywatelskiego... a Ty?.

Budżet Obywatelski Budżet Obywatelski Budżet Obywatelski Budżet Obywatelski Budżet Obywatelski Budżet Obywatelski

  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.