Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

„Kochajcie Ojczystą ziemię (…). Wyrośnijcie na ludzi honoru,
zawsze wierni uznanym przez Siebie najwyższym wartościom”
W. Pilecki

Już po raz szósty 1 marca obchodziliśmy w szkole Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jego ideą jest upamiętnienie ludzi, działających w antykomunistycznym podziemiu.
W Wejherowie obchody rozpoczęły się od odsłonięcia tablicy „Żołnierzy Wyklętych” na rondzie u zbiegu ulic Krasińskiego, Derdowskiego i Nadrzecznej. Następnie Włodarze Miasta i zaproszeni Goście przeszli do kościoła pw. Chrystusa Króla i Bł. Alicji Kotowskiej, gdzie odbył się recital słowno-muzyczny grupy Pro-Bono. Przed uroczystą mszą Ks. Daniel Nowak wprowadził do kościoła sztandary Wojska Polskiego oraz szkół powiatu wejherowskiego. Prałat podkreślał, że powinniśmy „nauczyć się rozumieć obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i czcić je z należytymi honorami”. Po nabożeństwie złożono hołd Żołnierzom Niezłomnym przy Pomniku ofiar walk i męczeństwa zniewolonej Ojczyzny w latach 1939-1989, gdzie min. młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 zapaliła znicze.
Obchody dzisiejszego święta a także inne patriotyczne rocznice i wspomnienia o przeszłości podkreślają, że Polacy pamiętają o tych, którzy walczyli o wolną i suwerenną ojczyznę.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Źrodło: http://wejherowo.naszemiasto.pl

  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.