Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

W piątek, 4 marca w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym na trasie Reda–Gniewowo odbył się pierwszy bieg przełajowy ku czci „Żołnierzy Wyklętych”. Na odprawie stawiło się sześć szkół z powiatu wejherowskiego, wśród nich reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie.
Z każdej szkoły startowało 10 uczestników, pięcioro dziewcząt i pięcioro chłopców. Klasyfikacja indywidualna odbywała się osobno w kategoriach dziewcząt oraz chłopców. Dodatkowo organizator przewidział kategorię drużynową, na której wynik składały się miejsca miejsca obu płci z danej szkoły. Trasa biegu ustalona na odległość 1963 metrów nawiązana została do roku śmierci Józefa Franczaka – uznanego za ostatniego „żołnierza wyklętego”.
Nasi reprezentanci dawno nie ścigali się na typowo przełajowej trasie, która była trudna i wymagała od wszystkich uczestników odwagi, wytrzymałości oraz determinacji. Pierwsze wystartowały dziewczyny, pokonując od razu mocny podbieg. Zaraz na nimi pobiegli chłopcy. Walcząc o zachowanie równowagi w błocie i na śliskiej trawie. Dalej nie było dużo łatwiej. Po przebiegnięciu mniejszej pętli ukazała się ich oczom kolejna potężna górka. Z zaciśniętymi zębami, pokonali piekący ból mięśni ud i dalej przyspieszali,aby zając doskonałe lokaty, które przedstawiamy poniżej.
Pragniemy wyróżnić Martę Topp, która dobiegła jako pierwsza z czasem 8 minut i 34 sekund, z ponad minutową przewagą nad rywalkami oraz Marcina Kołodziejskiego, który wykazał się niezłomnym hartem ducha i walką do ostatnich metrów, zajmując ostatecznie drugie miejsce.
Zarówno dziewczyny jak i chłopacy spisali się wzorowo - gdyby niedyspozycja zdrowotna nieobecnego piątego naszego zawodnika - z dużą przewagą pokonalibyśmy w klasyfikacji drużynowej wszystkie szkoły! Mimo to, jako drużyna, zajęliśmy drugie miejsce na podium i z dobrym nastawieniem szykujemy się do Powiatowej Licealiady w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
:
Wyniki. Klasyfikacja indywidualna. Dziewczyny.
Imię i Nazwisko
Miejsce Punkty
Marta Topp
1 miejsce 40 punktów
Katarzyna Grubba
3 miejsce 38 punktów
Joanna Popiołek
4 miejsce 37 punktów
Monika Marczykowska
7 miejsce 34 punktów
Oktawia Lewicka
14 miejsce 27 punktów
:
Wyniki. Klasyfikacja indywidualna. Chłopcy.
Imię i Nazwisko
Miejsce Punkty
Marcin Kołodziejski
2 miejsce 39 punktów
Maciej Cymann
3 miejsce 38 punktów
Tomasz Sobczak
4 miejsce 37 punktów
Michał Mielewczyk
18 miejsce 23 punktów
:
Wyniki. Klasyfikacja drużynowa
Szkoła
Miejsce Punkty
ZSP nr 2 w Wejherowie
1 miejsce 323 punktów
ZSP nr 4 w Wejherowie
2 miejsce 313 punktów
ZSP nr 1 Rumia
3 miejsce 261 punktów
ZSP Reda
4 miejsce 215 punktów
ZSP nr 2 Rumia
5 miejsce 199 punktów
ZSP nr 3 w Wejherowie
6 miejsce 196 punktów

I Bieg Przełajowy Ku Czci „Żołnierzy Wyklętych” I Bieg Przełajowy Ku Czci „Żołnierzy Wyklętych” I Bieg Przełajowy Ku Czci „Żołnierzy Wyklętych” I Bieg Przełajowy Ku Czci „Żołnierzy Wyklętych” bieg_wykletych_002 (83 kB) bieg_wykletych_003 (119 kB) bieg_wykletych_004 (119 kB) bieg_wykletych_005 (97 kB) I Bieg Przełajowy Ku Czci „Żołnierzy Wyklętych” I Bieg Przełajowy Ku Czci „Żołnierzy Wyklętych” I Bieg Przełajowy Ku Czci „Żołnierzy Wyklętych” I Bieg Przełajowy Ku Czci „Żołnierzy Wyklętych” I Bieg Przełajowy Ku Czci „Żołnierzy Wyklętych” I Bieg Przełajowy Ku Czci „Żołnierzy Wyklętych” I Bieg Przełajowy Ku Czci „Żołnierzy Wyklętych” I Bieg Przełajowy Ku Czci „Żołnierzy Wyklętych” I Bieg Przełajowy Ku Czci „Żołnierzy Wyklętych” I Bieg Przełajowy Ku Czci „Żołnierzy Wyklętych” I Bieg Przełajowy Ku Czci „Żołnierzy Wyklętych” I Bieg Przełajowy Ku Czci „Żołnierzy Wyklętych” bieg_wykletych_0005 (64 kB) bieg_wykletych_0006 (74 kB) bieg_wykletych_008 (72 kB) bieg_wykletych_006 (127 kB) bieg_wykletych_001 (84 kB) bieg_wykletych_16 (136 kB)

  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.