Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła wystartowała w eliminacjach do Turnieju Maszyn Wodnych. Turniej Maszyn Wodnych polega na zbudowaniu (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną i potencjalną wody na energię mechaniczną. Turniej odbywa się w dwóch kategoriach: MOC - podniesienie masy 2,5 kg na wysokość 4 metrów w jak najkrótszym czasie oraz WYDAJNOŚĆ - wykonanie pracy podnoszenia masy 2,5 kg na wysokość 4 metrów, zużywając jak najmniej wody. Nasi uczniowie z klas technikalnych Bartek Maciszka, Szymon Groth i Michał Elwart, przy technicznej pomocy nauczycieli zawodu, zbudowali maszynę wodną.
W eliminacjach w Gdańsku wzięły udział 84 drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z naszego regionu. W konkurencji "moc", w której wzięliśmy udział, przecierając szlaki przyszłym następcą "Konstruktorów Wejhera" zajęliśmy miejsce w środku stawki.
Dziękujemy chłopakom za duże zaangażowanie i liczymy, że w przyszłym roku będzie lepiej. Krótkie filmiki i zdjęcia z przygotowań oraz samego konkursu można obejrzeć poniżej.

foto_01 (76 kB) foto_05 (67 kB) foto_03 (106 kB) plakat_01 (168 kB)

  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.