W dniu 30.03.2016 r. w siedzibie firmy Zoeller Tech w Rekowie Górnym odbyła się uroczystość podpisania trójstronnego porozumienia o utworzeniu klasy patronackiej dla zawodu ślusarz - mechanik konstrukcji pomiędzy dyrektor Szkoły Anną Wilk i Prezesem Zoeller Tech panem Rainerem Rohler, przy współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, reprezentowaną przez Dyrektora Generalnego, Pana Michaela Kern.
Naczelnym, choć nie jedynym, celem współpracy jest kształcenie wykwalifikowanego personelu technicznego w ramach klasy autorskiej. Zgodnie z potrzebami pracodawcy szkolny program nauczania w zawodzie ślusarz jest tak modyfikowany, by uwzględniał wybrane treści niemieckiego programu zawodu mechanik konstrukcji. Uczeń, który zdecyduje się na naukę w klasie patronackiej, znajdzie nie tylko dobrze płatną praktykę, szkolenie w oparciu o najnowocześniejsze technologie, dodatkowe, bardzo poszukiwane na rynku pracy umiejętności, możliwość stałego zatrudnienia, ale także szansę na uzyskanie międzynarodowych kwalifikacji w dwóch zawodach.
Wcześniej pani Gabriela Lisius, Starosta Wejherowski wraz z panem Wojciechem Rybakowskim i Rainer Rohler (prezes Zarządu Zoeller Tech.) podpisali list intencyjny, w którym obie strony deklarują wolę współpracy w zakresie kreowania nowoczesnego wizerunku szkolnictwa zawodowego, otwartego na sugestie pracodawców, a tym samym dostosowanego do potrzeb rynku. Na zakończenie goście zostali oprowadzeni przez gospodarza po terenie zakładu.

Źródło: http://www.telewizjattm.pl/