Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

Dzisiejsze niedzielne popołudnie być może nie specjalnie zachęcało do aktywności na dworze ale my nie poddaliśmy się ponurej aurze i ponownie sprawdzaliśmy formę, tym razem na XI Wojewódzkim Kaszubskim Biegu Przełajowym w Lini. Najpierw na linii startu stanęła reprezentacja juniorów. Na dystansie 3200 m równych nie miała sobie Marta Topp, która pewnie zwyciężyła. O podium otarła się też Joanna Popiołek, a jej reprezentacyjna koleżanka Kasia Grubba uplasowała się na piątym miejscu.
Wśród juniorów srebro wywalczył Michał Mielewczyk. Gdy nasi uczniowie odbierali zasłużone medale i nagrody, na dziesięciokilometrowej niezwykle wymagającej trasie walczyła Monika Rolbiecka, zajmując wysoką trzecią lokatę i ustępując jedynie dwóm czołowym biegaczkom w kraju. Wszystkich fanów biegania zapraszamy 1 maja do Żarnowca na kolejny bieg z cyklu Kaszuby Biegają.

XI Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy w Lini XI Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy w Lini XI Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy w Lini