Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

3 czerwca 2016 r. w odbył się Powiatowy Konkurs Geograficzno – Matematyczny „Z Pitagorasem przez kontynenty”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas drugich i trzecich pięciu szkół gimnazjalnych powiatu wejherowskiego. W dwunastu konkurencjach musieli oni, w różny sposób, wykazać się wiedzą zarówno z geografii jak i matematyki. Najlepsza okazała się drużyna Gimnazjum z Luzina, drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 3 z Wejherowa, a trzecie – Gimnazjum ze Strzepcza.
Wszystkie zadania przygotowali uczniowie klasy IIm LO przy pomocy nauczycielek matematyki i geografii. W przerwach między poszczególnymi konkurencjami wszyscy mieli okazję bawić się grę Hokus-Pokus. Zabawowo – quizowa formuła konkursu sprawdziła się. Zawodnicy, kibice oraz organizatorzy świetnie się bawili.
Pierwsza edycja konkursu matematyczno-geograficznego odbyła się w marcu 2001 roku. Uczestnikami konkursu byli wówczas uczniowie klas pierwszych Liceum Technicznego i Technikum Samochodowego. Kilka konkurencji niezmiennie odbywa się od początku imprezy np. „Z jakim krajem kojarzy się ten produkt?” W tym roku były to marki samochodów. Nazwa konkursu wzięła się od zadania:

Tam za murem dziewczyna,
a pod ręką drabina,
co pięć metrów długości ma.
W fosie krążą rekiny.
Żal przecudnej dziewczyny,
co za murem z rozpaczy łka.
Czy zwykłemu chłopczynie,
Na wspomnianej drabinie
Te przeszkody pokonać się da?
Dane wierszyk pominie.
Znajdziesz je przy rycinie.
Policz sprytnie,
Odpowiedz raz dwa!

Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty Z Pitagorasem przez kontynenty


  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.