W cyklu biegów PKO Grand Prix w Gdyni po raz pierwszy podzielono starty konkurencji na dwa dni. W sobotę - 11 lutego - na trasie pojawili się najmłodsi biegacze oraz miłośnicy nordic walking, z kolei niedziela zarezerwowana była dla uczestników biegu głównego na 10 kilometrów.
Nieoczekiwaną zmianą było zlikwidowanie biegu młodzieżowego na 2 kilometry dla młodzieży licealnej. Oznacza to, że aby otrzymać pamiątkowy medal musieli pobiec od razu w biegu głównym na 10 kilometrów. Najszybsza z reprezentacji okazała się Joanna Popiołek z klasy 3b LO (46:41), która dobiegła na 5 miejscu w swojej kategorii wiekowej. Brawo Asiu tak trzymać!
Niektóre nasze reprezentantki wykazały się odwagą i zadebiutowały na tym dystansie. Szczególne gratulacje dla: Oliwii Motyki 2b LO, Eweliny Semak 3e LO, Klaudii Smugi 1b LO oraz Dominiki Żak 3b LO.

Imię i nazwisko
Miejsce w kat. wiekowej