24 marca „Samochodówka” promowała ideę honorowego krwiodawstwa. We współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Gdańsku postanowiliśmy zorganizować zbiórkę krwi wśród naszych uczniów. Do akcji zgłosiło się 93 uczniów, z czego krew oddały 34 osoby. Krew jest lekiem ratującym życie i stosowana jest tylko u tych chorych, u których nie ma możliwości zastosowania alternatywnego leczenia. Ten lek może być tylko wytworzony z krwi drugiego człowieka, dlatego cieszy nas fakt, iż udało nam się zebrać 15,3 litrów krwi.

17_03_24_krew_03 (102 kB) 17_03_24_krew_03 (102 kB) 17_03_24_krew_05 (103 kB) 17_03_24_krew_05 (103 kB) 17_03_24_krew_05 (103 kB) 17_03_24_krew_05 (103 kB) 17_03_24_krew_05 (103 kB)