Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

10 kwietnia uczennica naszej szkoły Weronika Gacek reprezentowała powiat wejherowski w finale XII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W tym roku konkurs odbył się w dwóch etapach. W części powiatowej wzięło udział 388 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 70 osób, w finale walczyło 64 uczniów. Samorząd Województwa Pomorskiego ufundował nagrody pieniężne dla trzech laureatów – uczniów oraz ich opiekunów i szkół. Pomysłodawcami konkursu byli radni Sejmiku Województwa Pomorskiego. Do współpracy włączyły się starostwa powiatowe i Kuratorium Oświaty w Gdańsku.
Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o samorządzie terytorialnym, o regionie i kształtowanie aktywnych postaw obywatelskich. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 42 pytania. Najwięcej trudności sprawiały mapy i herby województw. Naszej reprezentantce nie udało się zająć jednego z trzech nagradzanych miejsc. Było to dobre przetarcie przed XIII finałem, który odbędzie się za rok.

17_04_10_konkurs_04 (89 kB) 17_04_10_konkurs_04 (89 kB)

  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.