Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości, którego data przypada na 10 kwietnia, uczennice Sylwia Frydrych z klasy 2 Ft, Oliwia Holke i Nikola Pettke obie z klasy 2h LO pod kierunkiem nauczyciela przygotowały prezentację, która wpisała się w treści podstawy programowej dla szkoły ponadgimnazjalnej.
Statystyki mówią o tym, że 900 tys. osób w Polsce spożywa alkohol problemowo, a 2 miliony jest uzależnionych. Wobec tego postanowiliśmy działać prewencyjnie i w najlepszy dla uczniów, obrazowy sposób przedstawić przyczyny i skutki nadużywania napojów wysokoprocentowych, które wywołują agresję oraz szereg chorób. Szczególnie kobiety spodziewające się dziecka nie powinny próbować alkoholu nawet w niewielkich ilościach. Zwróciliśmy uwagę na to, że nie wolno prowadzić pojazdu „po spożyciu”. Należy podkreślić, że wobec tylu pokus w aktualnym świecie ważna jest motywacja do działania i twórcze wykorzystanie czasu. I to staraliśmy się pokazać, aby uczniowie zainteresowali się zdrowym spędzaniem czasu wolnego np. grą w piłkę nożną, jazdą na rowerze z przyjaciółmi, pływaniem czy przygotowaniem zdrowych posiłków. Stawiamy na czas spędzony z rodziną, bo im bliżej rodziny to dalej od nałogów. Na prezentacji pokazano również, że warto inwestować w rozwój swoich kompetencji np. obsługa programów komputerowych i pomagać innym, co może się okazać w przyszłości kluczem do szczęścia.
Podsumowaniem akcji będzie przeprowadzenie ankiety ewaluacyjnej i na koniec mała refleksja: „Szczęście samo Cię nie dosięgnie, musisz też wyciągnąć ku niemu rękę”…

17_04_10_trzezwosc_03 (57 kB) 17_04_10_trzezwosc_03 (57 kB) 17_04_10_trzezwosc_03 (57 kB)

  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.