Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

24 kwietnia 2017 r. na wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał Pomorskiej Ligi Debat organizowany przez Instytut Debat Publicznych przy współpracy z firmą Energa. Nasz zespół w składzie Weronika Gacek, Ewelina Treder, Maciej Okroj i Olaf Wasielke po pasjonującej „walce” na argumenty zajął w turnieju trzecie miejsce, przegrywając minimalnie (16 do 12) w półfinale z późniejszymi triumfatorami z Gimnazjum w Trąbkach Wielkich. Drugie miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach. Czwarte miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące w Sopocie, które pokonaliśmy już wyraźnie (18 do 9) w rywalizacji o trzecie miejsce.
Po zakończeniu turnieju odbyła się uroczysta gala, którą uświetniło wielu gości m.in. posłowie na sejm: Janusz Śniadek, Marcin Horała czy Grzegorz Furgo, nasz powiat reprezentował etatowy członek zarządu - pan Wojciech Rybakowski. Na gali ogłoszono wyniki oraz rozdano nagrody ufundowane przez sponsora imprezy. Gratulujemy naszej drużynie i życzymy za rok pierwszego miejsca.

17_04_24_final_debaty_03 (75 kB) 17_04_24_final_debaty_03 (75 kB) 17_04_24_final_debaty_03 (75 kB)

  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.