Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

Czwarty raz z rzędu Polacy mieli szansę wziąć udział w jedynym biegu na świecie, podczas którego meta goni zawodników! 7 maja od godzin porannych tereny Jeziora Maltańskiego zapełniały się pasjonatami biegania i niesienia dobra. 100% opłat startowych skierowane jest bowiem na badania nad przerwaniem rdzenia kręgowego ( naukowcy starają się znaleźć sposób aby przerwanie rdzenia kręgowego nie oznaczało nieodwracalnego paraliżu). Start do biegu nastąpił o tym samej godzinie na całym świecie .W Poznaniu była to godzina 13:00 .Bieg odbył się w 24 krajach. Pół godziny po starcie na trasę ruszył samochód pościgowy. Uczestnicy biegli tak długo do póki wspomniany samochód-meta ich nie złapał. W tym roku za kierownicę samochodu pościgowego był Adam Małysz.
Mieliśmy tam swoją reprezentantką Marię Maj–Roksz, która przebiegła 39 km, zanim dorwał ją samochód – meta, co uplasowało ją na siódmym miejscu wśród kobiet. Dodatkową atrakcją biegu był samolot „Red bull”, którego pilot wykonywał ewolucję na niebie nad biegnącymi zawodnikami.
Najlepszym zawodnikiem w Poznaniu został Tomasz Walerowicz, który przebiegł aż 85 km !!! Zachęcamy do udziału w tym biegu w przyszłym roku. Jest to jedyny bieg na Świecie gdzie meta goni zawodników.

17_05_07_wings_03 (96 kB)

  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.