Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

23 maja 2017 roku uczniowie klas 1e LO, 2h LO oraz 1a T i 1b T wybrali się na wycieczkę po Warmii. O 5:00 wyruszyli spod szkoły, aby około 10:00 dotrzeć do niewielkiego miasteczka Reszel.
Pierwszym punktem wyprawy było przejście gotyckim mostem nad rzeką Sajną i poznanie jego krótkiej, ale dosyć ciekawej historii. Następnie uczniowie zdobyli wieżę zamku biskupów warmińskich oraz zwiedzili jego podziemia. Zaraz po tym przeszli dalej do Kościoła Farnego pw. św. Piotra i Pawła, gdzie czekała na nich kolejna wspinaczka po schodach na punkt widokowy znajdujący się na szczycie kościelnej wieży.
Kolejnym punktem na trasie było odwiedzenie Sanktuarium w Świętej Lipce, który słynie ze znanych, zabytkowych organów. Niestety w tym czasie świątynia była zamknięta dla zwiedzających.
Następnie uczniowie dotarli do głównej części wycieczki, czyli odwiedzenia Wilczego Szańca, który w latach 1941–1944 był główną kwaterą Adolfa Hitlera. Jedną ze stref można było przejechać historycznym pojazdem wojskowym, gdzie przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiedział o przeszłości tej lokalizacji. Później uczniowie udali się w pieszą podróż pomiędzy ruinami budynków tworzących kwaterę. Dowiedzieli się o całej próbie zamachu na Hitlera i miejscu, w którym się wydarzyła. Największe wrażenie wywarł ogrom terenu, który został zajęty przez jego wojska.
Zwieńczeniem wyprawy były odwiedziny w placówce Straży Granicznej w Barcianach, gdzie uczniowie zapoznali się z pracą strażników granicznych, a następnie pojechali do pobliskiej wsi Michałkowo, która graniczy z Rosją. Zobaczyli tam charakterystyczne oznaczenia takie jak znaki graniczne oraz przeorany pas ziemi. Po zobaczeniu granicy uczniowie wrócili do autokaru i zmęczeni, ale szczęśliwi udali się w 5-godzinną podróż z powrotem do Wejherowa.
M.R.

Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca Wycieczka do Wilczego Szańca


  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.