Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

Cel wycieczki do Warszawy niewątpliwie został osiągnięty. Spora dawka wiedzy z historii i tej, dotyczącej życia współczesnego, odrobina kultury, teoretyczna lekcja sportu dla uczniów z klasy z rozszerzonym programem wychowania fizycznego, a wszystko to w naprawdę miłej, sprzyjającej integracji atmosferze – tak streścić można nasze trzy dni w stolicy.

Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy

Dzień pierwszy
Zwiedzanie Warszawy zaczęliśmy od spaceru po okolicach miejsca naszego zakwaterowania- „Chmielnej 5”. Potem było „na bogato”- odwiedziliśmy Muzeum Pieniądza, w którym miedzy innymi poznaliśmy historię pieniądza od jego narodzin do chwili obecnej. Nowoczesny i atrakcyjny sposób urządzenia muzeum sprzyjał sprawdzeniu i zgłębianiu wiedzy z zakresu finansów. Kolejny punkt programu był naprawdę wysoko. Wjechaliśmy windą na 33. piętro Pałacu Kultury i Nauki, by móc w końcu powiedzieć, że byliśmy na najwyższym budynku w Polsce. Potem jeszcze Warszawa nocą i …spać.

Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy

Dzień drugi
Historia, sport i kultura – taki był plan lekcji na dzień dzisiejszy. Zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Ciężko stwierdzić czy samo to miejsce czy niezwykły sposób, w jaki oprowadzała nas po nim pani przewodnik, zrobiło na nas większe wrażenie. Jedno jest pewne: warto było tam pójść! Lekcja sportu odbyła się na Stadionie Narodowym. Przejście trasą vip-owską odsłoniło przed nami m.in. kulisy życia piłkarzy i …bogaczy. Odwiedziliśmy też Muzeum Sportu i Turystyki- miejsce poświęcone historii polskiego sportu. Oprócz sztandarów, proporczyków, pucharów, dyplomów, sprzętu sportowego i sportowej odzieży z wielu pokoleń mogliśmy zachwycić się m.in. całą dotychczasową kolekcją medali olimpijskich naszych rodaków. Wieczorna lekcja sztuki odbyła się z podziałem na grupy. Zwolennicy sztuki teatralnej udali się do Teatru Komedia na spektakl „Konserwator”, podczas gdy inni postawili na relaks w kinie w Galerii „Złote Tarasy”.

Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy wycieczka_03_10 (68 kB) wycieczka_03_10 (68 kB)

Dzień trzeci
Większość ostatniego dnia spędziliśmy w towarzystwie miejscowej pani przewodnik. Była to okazja do sprawdzenia naszej wiedzy z historii (ojj...), ewentualnego jej uporządkowania i pozyskania nowych informacji. Przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem, byliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zwiedziliśmy Stare Miasto, Zamek Królewski, by w końcu pożegnać się z panią w Łazienkach. Na koniec jeszcze szybkie zakupy w „Złotych Tarasach” i … powrót do domu.

Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy Wycieczka do Warszawy wycieczka_03_10 (68 kB) wycieczka_03_10 (68 kB)


  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.