Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

W tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Pokaż nam język” wzięło udział ok. 15 tys. uczniów z ponad 500 szkół z całej Polski. Tym bardziej cieszą nas sukcesy uczniów reprezentujących w tym konkursie naszą szkołę. Do II etapu konkursu, który odbył się 26 kwietnia awansowało z klas 3e, 2e i 1e: 2 uczniów w kategorii- język angielski i 9 uczniów w kategorii –język niemiecki. Zadaniem ich było udzieleni odpowiedzi na pytania otwarte wygenerowane na platformie internetowej, nawiązujące do tematu przewodniego konkursu "Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku".
Komisja Główna Konkursu pod przewodnictwem prof. nadzw. dr. hab. Macieja Mackiewicza do finału ogólnopolskiego zakwalifikowała 25 uczniów z języka niemieckiego, wśród których znaleźli się również nasi uczniowie: Paweł Maliszewski z klasy 2e, Ewelina Bojka i Paulina Stenka z klasy 3e.
Finał konkursu, składający się z dwóch części, odbył się w dniach 1-2 czerwca 2017 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Pierwszego dnia uczniowie rozwiązywali test sprawdzający znajomość języka i kultury krajów niemieckojęzycznych oraz formułowali krótką wypowiedź z zakresu tematycznego XVII edycji konkursu. Do drugiej części finału, debaty moderowanej na temat: „Wielokulturowa Europa - szansa czy zagrożenie dla ciebie?” zakwalifikował się, jako jedyny uczeń z województwa pomorskiego, Paweł Maliszewski z 2e, który zakończył rywalizację konkursową na 5 miejscu w gronie najlepszych uczestników z całej Polski.

17_06_02_jezyk_03 (136 kB) 17_06_02_jezyk_06 (57 kB) 17_06_02_jezyk_07 (110 kB) 17_06_02_jezyk_04 (49 kB)


  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.