Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

7 czerwca klasa Ih LO z wychowawcą brała udział w promocji książki ‘Członkowie TOW „Gryf Pomorski” w KL Stutthof’ z udziałem autorów prof. Andrzeja Gąsiorowskiego i Krzysztofa Steyera. Spotkanie zorganizowane przez Muzeum Piaśnickie (oddział Muzeum Stutthof) odbyło się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Wejherowie stąd otworzył je koncert fortepianowo – skrzypcowy studentów Gdańskiej Akademii Muzycznej. Po tej przejmującej części, uczniowie mieli szansę posłuchać wykładu o działalności Tajnej Organizacji „Gryf Pomorski”, aresztowaniach jej członków i ich dokumentacji obozowej. W tej części uczniowie nie tylko zapoznali się z działalnością organizacji, która budzi wiele emocji i spekulacji i wspomnieniami jej członków, ale również mieli szansę poznać warsztat historyka – badacza dzięki emocjonującej dyskusji. Spotkanie z pracownikami Muzeum Stutthof jest dla nas początkiem przygotowań do konferencji wrześniowej w naszej szkole, poświęconej tej organizacji okresu II wojny światowej i jej ostatniemu komendantowi Augustynowi Westphalowi. W ramach tych prac podjęliśmy już współpracę z Gdańskim Oddziałem IPN, Biurem Upamiętniania Walk i Męczeństwa, który pozytywnie opiniuje i wspiera nasze prace i inicjatywy.

17_06_07_tow_03 (40 kB) 17_06_07_tow_04 (28 kB) 17_06_07_tow_05 (62 kB) 17_06_07_tow_06 (130 kB)


  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.