Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

Dnia 1 lipca 2017 r. w Szklarskiej Porębie odbył się ultramaraton na dystansie 52 km. Trasa maratonu wiodła grzbietem Karkonoszy. W sobotni poranek o godzinie ósmej około 500 zawodników ruszyło spod dolnej stacji wyciągu w Szklarskiej Porębie, aby pokonać 6 km podbieg i wbiec na grzbiet Karkonoszy, gdzie dalej udali się w kierunku Śnieżki. Parę minut przed startem organizatorzy poinformowali uczestników biegu, że ze względu na złe warunki atmosferyczne trasa może zostać skrócona i uczestnikom nie będzie dane wbiec na Śnieżkę (najwyższy szczyt Karkonoszy). Na szczęście pogoda się poprawiła i po 22 km biegacze zdobyli Śnieżkę. W drodze powrotnej biegacze zbiegli jeszcze do "Samotni", po czym ponownie wspięli się na grzbiet Karkonoszy, aby wrócić do Szklarskiej Poręby. Limit czasu na pokonanie 52 km trasy wyniósł 8 i pół godziny, co udało się 80% zawodników. Maja pokonała dystans w 5h41min i z 19 minutową przewagą nad drugą zawodniczką wbiegła na metę. Był to debiut ultramaratoński naszej nauczycielki, do którego solidnie przygotowywała się od jesieni.

17_07_01_maraton_03 (96 kB) 17_07_01_maraton_03 (96 kB) 17_07_01_maraton_04 (91 kB) 17_07_01_maraton_05 (132 kB)


  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.