Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

Dnia 2 października 2017 roku uczniowie z klas 1e, 2e, 2h, 2p wzięli udział w wystawie „Beksiński Nieznany”, która miała miejsce w budynku Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.
Uczestnicy wystawy na początku zostali zaproszeni do sali konferencyjnej, w której odbyła się interesująca prezentacja dotycząca twórczości i życiorysu Zdzisława Beksińskiego. Był on jednym z najznakomitszych polskich artystów XX wieku. Zajmował się fotografiką, malarstwem, rzeźbiarstwem oraz grafiką komputerową. Pod koniec prezentacji prowadząca zadała kilka pytań związanych z działalnością artystyczną Beksińskiego. Nagrodą za poprawną odpowiedź była możliwość obejrzenia prac twórcy w wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli Samsung Gear VR. Zrobiło to furorę nie tylko wśród uczniów, ale również u nauczycieli.
Następnie wszyscy odwiedzili galerię wystawienniczą Filharmonii Kaszubskiej, w której wyeksponowane zostały prace Beksińskiego. Były to fotografie, fotografiki, obrazy oraz grafiki komputerowe (Stworzone przez artystę, gdy był już po tzw. „70-tce”. Był mistrzem w obsłudze programu Photoshop.
Osobiście myślę, że takie wydarzenia są świetnym sposobem pokazania młodym polskiego dziedzictwa artystycznego za pomocą tradycyjnych, jak i również nowoczesnych metod.

M.R.
17_10_02_beksinski_03 (42 kB) 17_10_02_beksinski_03 (42 kB) 17_10_02_beksinski_03 (42 kB) 17_10_02_beksinski_03 (42 kB) 17_10_02_beksinski_03 (42 kB) 17_10_02_beksinski_03 (42 kB)

  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.