Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

Klasy 2aFt, 2bFt i 3Ft miały zaszczyt uczestniczyć w spektaklu wyreżyserowanym przez znanego uczniom artystę Karola Formelę pt.: „Onira”, który odbył się w Filharmonii Kaszubskiej dnia 6 października 2017. Spektakl był niesamowitym widowiskiem łączącym w sobie grę światła, muzyki tworzonej na żywo i tańca. „Onira” to opowieść o ludziach, którzy nie widzą, nie słyszą i nie mówią o niektórych problemach przez co żyją w swoistym koszmarze życia codziennego. Doświadczenia wizualne dotknęły nas szczególnie głęboko, gdyż młodzi artyści są uczniami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. Jana Siestrzyńskiego w Wejherowie. Pokonali samych siebie – zatańczyli do muzyki, której do końca nie słyszeli! Dali z siebie wszystko, żeby przez chwilę być, jak my, którzy słyszymy, ale nie zawsze to doceniamy... Cyt.: ”Rywalizacja i gonitwa za pracą tylko po to, by unosić się na powierzchni, to koszmar rzeczywistości.”
Gratulujemy Panu Karolowi debiutu reżyserskiego i dopracowanej choreografii! Projekt został zrealizowany w ramach „Sieci kultury”, która jest częścią ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Patronat nad sztuką objęło Radio Gdańsk i TVP3, bardziej zainteresowanych odsyłamy na stronę: http://gdansk.tvp.pl/34292038/onira-na-deskach-filharmonii-kaszubskiej.
Po przedstawieniu odwiedziliśmy aktualną wystawę „Beksiński Nieznany” oraz interesującą wystawę fotograficzną Marii Różańskiej „Wulkany błotne”. Niektórzy pograli w Dobbl’a z profesjonalistą w tej dziedzinie na stoisku gier planszowych firmy Rebel - było zabawnie! Następnie udaliśmy się na plener jesienny i na szczęście pogoda dopisała!

17_10_06_wanoga_03 (71 kB) 17_10_06_wanoga_03 (71 kB) 17_10_06_wanoga_03 (71 kB) 17_10_06_wanoga_03 (71 kB) 17_10_06_onira_06 (117 kB) 17_10_06_onira_08 (205 kB)

  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.