Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

Sztafetowe Biegi Przełajowe, jak co roku wzbudzają duże emocje wśród zawodników i prowadzących nauczycieli. Drużyna składająca się z 10 osób jednego dnia musi stawić się w pełni zdrowia i formy, aby walczyć o medale dla swoich szkół. Tego dnia spotykają się najszybsze biegacze średniodystansowi ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dziewczęta rywalizują na dystansie 10x800 m, a chłopcy na odcinku 10x1000 m. W tym roku areną zmagań były boiska MOSiR-u w Rumi.
Szkoły Ponadgimnazjalne zaczęły swoje zmagania od rywalizacji dziewcząt. W naszej sztafecie na pierwszej zmianie wybiegła Kinga Styn, która po 500 m wyszła na prowadzenie. Niestety w trakcie biegu jedna z rywalek niechcący nadepnęła Kindze na stopę w skutek czego nasza zawodniczka ostatnie 300 m biegła w jednym bucie. Przybiegła na drugiej pozycji z 3 s startą do zespołu z "Bukowej". Na drugą zmianę ruszyła Agata Maliszewska, która pobiegła równym, mocnym tempem i po 400 m wyszła na prowadzenie i już do mety tylko powiększała przewagę. Od 3-ciej do ostatniej zmiany (kolejno: Izabela Gaffke, Oktawia Lewicka, Klaudia Kowalewska, Kamila Domarus, Weronika Pawlak, Monika Marczykowska, Julia Myszk, Angelika Stencel, rez. Julia Kaczmarek)) dziewczyny nie dały wyrwać sobie zwycięstwa, kończąc rywalizację z ponad minutową przewagą nad drugim zespołem (LO nr 1 w Wejherowie). Jako trzecia na metę wpadła drużyna z "elektryka". Za tydzień nasze uczennice chcą walczyć o medal w Finale Wojewódzkim w Garczynie.
Chłopcy nie mieli tyle szczęścia co dziewczyny. Na zawody nie stawił się najszybszy zawodnik drużyny, ponieważ dzień wcześniej doznał poważnej kontuzji podczas meczu piłki nożnej. Nasi panowie walczyli o każdy metr trasy, zostawili serce i płuca na trasie, ale wystarczyło to na 4-tą pozycję. Gratulujemy walki i mamy nadzieję na lepszy występ w przyszłym roku.

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.