2 listopada 2017 roku klasa II b FT wzięła udział w warsztatach zorganizowanych w zaprzyjaźnionym laboratorium fotograficznym. Uczniowie poznawali tajniki pracy laboranta, uczyli się obsługi maszyn typu minilab, mieli również okazję obserwować jak przebiegają procesy: barwny pozytywowy RA-4 i barwny negatywowy C-41.
Dodatkową atrakcją było samodzielne przygotowanie cyjanotypii, techniki, która wynaleziona została w roku 1842, a wykorzystuje światłoczułość soli żelaza. Tak powstałe zdjęcie charakteryzuje się monochromatycznym obrazem w kolorze błękitu pruskiego. Na zakończenie warsztatów uczniowie udali się do studia, gdzie wykonali pamiątkowe fotografie.