W dniu dzisiejszym (sobota 03.10.2017) w Bojanie odbyło się XVI Dyktando Kaszubskie. Ponad 250 uczestników zgłosiło się, by sprawdzić swoja wiedzę z tego jedynego języka regionalnego w Polsce. Teksty dyktand we wszystkich kategoriach przygotowali pracownicy Centrum Języka i Kultury Kaszubskiej Uniwersytetu Gdańskiego, a związane były z twórczością artysty Józefa Chełmowskiego. Paulina Fopke, uczennica klasy 1e LO, zdobyła II miejsce w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wielkie GRATULACJE i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach.

17_11_03_dyktando_03 (68 kB)