9 listopada 2017 roku w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyły się eliminacje miejskie i gminne kolejnej edycji konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô”
W eliminacjach miejskich wzięło udział 21 uczestników w 3 kategoriach wiekowych, w gminnych 12 uczestników w kat. klas IV-VII. Jury wyłoniło 12 laureatów, którzy wezmą udział w eliminacjach powiatowych. Nagrody ufundowała Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo oraz ZKP Oddział w Wejherowie.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Paulina Fopke z klasy Ie LO. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

17_11_09_konkurs_03 (48 kB)