Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

Pamięć o potrzebujących to nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia, czego symbolem jest tradycyjne puste miejsce przy stole wigilijnym. Uczniowie klasy 3E starają się o tym pamiętać i co roku wykazują się szlachetną postawą, pomagając tym, dla których los nie był łaskawy. W tym roku, po raz drugi postanowili finansowo wspomóc Schronisko Dla Zwierząt "OTOZ" w Dąbrówce. Zwierzaki odgrywają znaczącą rolę w naszym życiu: uczą nas cierpliwości, wyprowadzają ze smutków, towarzyszą w ciężkich chwilach. Tym razem to my okazaliśmy się być im potrzebni. Życie tych bezpańskich psiaków nie należy do najłatwiejszych. Często wydarza się wiele nieszczęść, pojawiają się nieoczekiwane wydatki: psiakom nie rzadko brakuje karmy, legowisk do spania czy leków.
Tym razem problemem okazała się awaria pieca i brak pieniędzy na opał, bez czego zwierzęta nie będą miały przyzwoitych warunków do życia, zwłaszcza, że idzie zima. Mamy nadzieję, że nasz wkład w lepsze życie psiaków rzeczywiście zaowocuje, a materialna pomoc podniesie ich komfort życia na długi czas. Wierzymy, że nasza zbiórka pieniędzy dla psiaków okażę się pomocna i że w jakimś stopniu zachęci innych do wspierania tych, którzy mają w życiu mniej szczęścia lub po prostu są w potrzebie.

17_12_11_schronisko_03 (107 kB)


  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.