Wydarzenia szkolne
dodatkowe informacje
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół „Wejhera” zostało stworzone z myślą o absolwentach szkoły, obecnych i dawnych pracownikach oraz dla każdego, kto zechce zostać naszym przyjacielem. Celem stowarzyszenia jest tworzenie nowoczesnej historii naszej "samochodówki". Chcemy – czerpiąc z wieloletniej przeszłości, stworzyć lepszą przyszłość.

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat, w ciągu których nie tylko zorganizowaliśmy spotkania dawno niewidzianych kolegów bądź współpracowników, ale przede wszystkim poprzez doświadczenie, entuzjazm, a także możliwości materialne, wspieraliśmy obecny system edukacyjny. Systematycznie, poprzez organizację lub finansowanie dodatkowych kursów i szkoleń motywujemy młodzież do osiągania lepszych wyników w nauczaniu. Wspieramy szkolenie zawodowe. Jednocześnie ciągle dbamy o budowanie dobrej atmosfery w szkole i kultywowanie tradycji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły

ZAPRASZAMY

W poniedziałek 9 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w I Powiatowej Licealiadzie w Croosfit. Jest to młoda konkurencja, która z roku na rok gromadzie coraz większą rzeszę miłośników. Co to jest Crossfit? Można powiedzieć, że stuningowany obwód ćwiczebny. Jest to dyscyplina sportu, która kształtuje nie tylko sylwetkę ale wzmacnia też wytrzymałość, rozwija szybkość, siłę i skoczność.
Zawody zaczęły się od dwóch konkurencji („Workut – ów”).Pierwsza z nich składała się z trzech elementów: Przysiadów z piłką lekarską 4 kg (dziewczęta) 8 kg (chłopcy) Naskoków na skrzynię o wysokości 50 cm. Brzuchów w piłką lekarską 4kg (dziewczęta) 8kg (chłopcy). Te ćwiczenia trzeba było zrobić kolejno po sobie na czas wykonując określoną ilość powtórzeń.
Drugi „Workout” był walką o przetrwanie. Zawodnicy dosłownie padali na ziemię po jej zakończeniu. Polegał on na wykonaniu naprzemiennie słynnych Burpees (padnij-powstań ) na zmianę z martwym ciągiem ze sztangą 30 kg (dziewczęta) i 40 kg (chłopcy). W sumie 55 Burpees i 55 martwego ciągu.
Te dwie konkurencje wyłoniły pięciu finalistów wśród dziewcząt i chłopców. Do finału dostał się Kamil Kunikowski z 3b ZSZ i Paulina Stenka z 3b LO. Pierwszą konkurencją finałową była deska (plank) na czas, a drugą podciąganie się na drążku (chłopcy) i brzuszki w zwisie na drążku (dziewczęta). Po podsumowaniu wszystkich punktów Kamil zajął czwartą pozycję a Paulina była piąta. Naszą szkołę reprezentował jeszcze Jakub Patelczyk z 2c ZSZ, który ukończył zawody w połowie stawki. Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy.

I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 I Powiatowa Licealiada w Crossfit 2018 crossfit_23 (131 kB) crossfit_23 (131 kB)

  monitoring pozycji            
     

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Samochodowych i Ponadgimnazjalnych nr 4
im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, ul. Sobieskiego 344, tel. 58-672-24-15, e-mail: stowarzyszenie-wejhera@wp.pl
Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.