Mistrzowie

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat. Ten czas, to wspólne działanie wszystkich, którym samochodówka jest bliska.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. Wypełnienie deklaracji, wpłata składki członkowskiej oraz zadeklarowanie chęci działania.

W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły.

Tomasz Kukowski - mistrz świata w modelarstwie

ABSOLWENT NASZEJ SZKOŁY

Urodzony 28 listopada 1983 r. w Wejherowie. W latach 1989-1998 uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie im. Fryderyka Chopina.
     W 2003 r. zdał maturę i obronił tytuł technika mechanika o Tomek Kukowskispecjalności naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Samochodowych (obecnie Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4) im. Jakuba Wejhera w Wejherowie.
     W 2008 r. otrzymuje tytuł magistra na Akademii Morskiej w Gdyni na Wydziale Administracyjnym Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Od młodych lat pasjonat modelarstwa.
   Pierwsze kroki rozpoczyna w modelarni w Szkole Podstawowej nr 5, którą od 1999 roku objęła sponsorat strategiczny firma BalexMetal z Wejherowa (obecna nazwa Bliza-BalexMetal). W swojej karierze zdobywa (do te pory) 2 medale mistrzostw świata (te najcenniejsze - złoto i brąz zdobywa, jako junior, będąc uczniem naszej szkoły), 7 medali mistrzostw Polski oraz wielu innych osiągnięć.

Tomek Kukowski Tomek Kukowski Tomek Kukowski

Obecnie prowadzi dwie firmy: AQUATOM i MARINERO. Pierwsza zajmuję się organizacją rejsów szybkimi łodziami motorowymi typu RIB (pontonowymi), pływającymi po wodach Bałtyku, Zatoce Gdańskiej, Zalewie Wiślanym i śródlądziu. Druga natomiast sprzedaje łodzie motorowe w Polsce i za granicą.
     Do najważniejszych sportowych osiągnięć Tomka zaliczyć należy:

2000 r.

2001 r.

2003 r.

2006 r.

2008 r.

2009 r.

2010 r.

I miejsce w Mistrzostwach Polski Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem
w klasie F5-E junior. Marszewo.
I miejsce w Mistrzostwach Świata Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem
w klasie F5-M junior, Wągrowiec.
III miejsce w Mistrzostwach Świata Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem
w klasie F5-E junior, Wągrowiec.
IV miejsce w Mistrzostwach Świata Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem
w klasie F5-10 junior, Wągrowiec.
I miejsce w Mistrzostwach Polski Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem
w klasie F5-E junior, Marszewo.
II miejsce w Mistrzostwach Polski Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem
w klasie F5-10 junior, Bieszkowice.
III miejsce w Mistrzostwach Świata Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem
w klasie F5-M junior, Żnin.
I miejsce w Pucharze Europy Idea Gdynia Sailing Days.
I miejsce w biegu specjalnym o puchar Posła RP Ryszarda Hayn - Leszno.
VI miejsce w Mistrzostwach Polski Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem, Żnin.
w klasie F5-E, Żnin.
I miejsce w Pucharze Europy w klasie F5-E, Leszno.
w klasie F5-E, Łącko.
I miejsce w Memoriale Kazimierza Dzięcielskiego, XVI Ogólnopolskie Regaty Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem w klasie F5-E o Puchar Prezydenta Wejherowa.
VI miejsce w Europa Cup, Leszno.
V miejsce w Mistrzostwach Świata Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem
w klasie F5-E, Marszewo.
VIII miejsce w Mistrzostwach Świata Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem
w klasie F5-M, Żnin.
V miejsce w Regatach Zakończenia Sezonu 2010 w klasie F5-E, Wieżyca.
X miejsce w Pucharze Europy Senec Słowacja.
Źródło: Informacja własna

Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.