Mistrzowie

Stowarzyszenie Wejhera działa już kilka lat. Ten czas, to wspólne działanie wszystkich, którym samochodówka jest bliska.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy. Jednocześnie przypominamy, że wstąpienie w nasze szeregi jest proste. Wypełnienie deklaracji, wpłata składki członkowskiej oraz zadeklarowanie chęci działania.

W zakładce "O Stowarzyszeniu" znajduje się deklaracja członkowska, którą po wypełnieniu i wpłaceniu składki należy przesłać na adres stowarzyszenia lub dostarczyć do szkoły.

Łukasz Wiśniewski - mistrz Europy w biegu na orientację

Łukasz Wiśniewski
Urodzony w 1996 roku. Obecnie jest uczniem I klasy o profilu biologiczno-sportowym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie, dawniej samochodówka.
     Swoją karierę zawodniczą rozpoczął w 2007 i już po kilku miesiącach treningu wygrał pierwsze regionalne zawody, a trzy miesiące później zwyciężył w krajowych zawodach Grand Prix Mazowsza w kategorii M12. Na co dzień jest zawodnikiem klubu UKS „Siódemka” Rumia, zawodnikiem kadry województwa pomorskiego oraz zawodnikiem kadry narodowej. W przyszłości ma zamiar zostać profesjonalnym sportowcem i reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Seniorów.
Największe osiągnięcia Łukasza:

MIEJSCE ZAWODY
Mistrzostwa Europy Juniorów w kategorii M16 w sztafecie w 2012
Mistrzostwa Polski w kategorii M16 w biegu średnim w 2012 r.
Mistrzostwa Polski w kategorii M16 w sprincie w 2012 r.
Mistrzostwa Polski w kategorii M16 w biegu klasycznym w 2012 r.
I miejsce
W całym cyklu Grand Prix Mazowsza w 2011 r.
I miejsce
W całym cyklu Baltic Cup w 2010 r.
I miejsce
Klubowe Mistrzostwa Polski w kategorii M14 (do 14 lat) w sztafecie w 2010 r.
I miejsce
Klubowe Mistrzostwa Polski w kategorii M14 (do 14 lat) w sprincie w 2010 r.
I miejsce
Klubowe Mistrzostwa Polski w kategorii M14 (do 14 lat) w biefu średnim w 2010 r.
I miejsce
W rankingu w kategorii M14 w 2010 r.
Pozostałe osiągnięcia Łukasza szukaj na stronie: Polskiego Związku Orientacji Sportowej
Źródło: Informacja własna

Łukasz Wiśniewski Łukasz Wiśniewski Łukasz Wiśniewski Łukasz Wiśniewski Łukasz Wiśniewski Łukasz Wiśniewski
Dyplom Łukasz Wiśniewski
Łukasz i jego najważniejszy medal w karierze.
Na razie...

Bieg na orientację - na czym polega ta dyscyplina?

Dyscyplina, którą się zajmuję, polega na jak najszybszym przebyciu ustalonej przez organizatorów trasy. W momencie startu, zawodnik otrzymuje dokładną mapę (zazwyczaj w skalach od 1:4000 do 1:15000) i musi tak zaplanować bieg, aby jak najszybciej dotrzeć do punktów kontrolnych i w efekcie do mety. Zawodnicy muszą wykazywać umiejętnością nawigacji w terenie, a także sprawnością fizyczną. Bieg na orientację jest wyjątkową dyscypliną sportową, ponieważ łączy w sobie siłę i intelekt.

Copyright by www.szablonszkolny.d4u.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.